Elkülönülés, individualizáció, versengésen alapuló szemlélet….
Gondoljunk csak bele, mire szocializáltak minket! LManapság legfőbb törekvésünk, hogy a személyiség minél tökéletesebb legyen, önismeret, önfejlesztés, önérvényesítés. És persze mindezt teljesítmény alapon.
Már egész korai gyermekkortól kifelé fordítják a figyelmet, megtanítva, hogy minden tulajdonságunkat, cselekvésünket, képességünket másokhoz mérjük. Majd nem értjük, hogyan jutottunk oda, hogy sokan önbecsülés problémákkal küzdenek, maximalisták, nem tudnak „felnőni” a saját elvárásaikhoz, melyeket a környezet ültetett el bennük. Ehhez társulva az a szemlélet, és értékrendi válság, hogy mások kárán juthatunk előrébb. Ahhoz, hogy sikeresek legyünk le kell győznünk azokat, akik valamilyen okból gyengébbek nálunk. Ennek nagy ára lesz a hírek szerint, hiszen ez a gondolkodásmód nem csak hihetetlen társadalmi különbségeket szül, hanem természeti katasztrófákat is előidézhet. Ugyanis sajnos a környezetünkhöz, a természethez sem állunk másként.
Felülkerekedünk rajta, szabályozzuk a saját kényelmünk érdekében, és alig látjuk, hogy már magunk alatt vágjuk a fát….(képletesen és szó szerint)
Nincs ez másként a betegségeinkkel sem.
A mai „egészségtudatos” szemléletben harcolunk a betegségekkel, legyőzzük az ilyen-olyan kórságot. Mindent megteszünk, hogy a test ne „romoljon” el, ne öregedjen meg, ne értéktelenedjen el. Rettegünk a betegségektől, és bármit teszünk, előbb-utóbb elér minket valami nyavalya. Szélmalomharc. Hacsak nem kezdünk másként tekinteni önmagunkra, szűkebb és tágabb értelemben vett környezetünkre, és a betegségre.
Együttműködésen, egész-ségen alapuló gondolkodás.
A természetben mindennek megvan a maga helye, ideje, és funkciója. Persze mi ebből is a versengést látjuk, az egyes elemek háborúját. Az oroszlán elejti zsákmányát, az egyik növény kisajátítja a másik növény életterét, az erősebb legyőzi a gyengét.
Nézzünk erre más szemmel! Lássuk meg, hogy a természeti rend egy körforgás, ahol helye van a születésnek, a halálnak, a betegségnek pedig funkciója van.
Az oroszlán nem verseng zsákmányával, mindig azt ejti el aki valamiért biológiailag kevésbé alkalmas már a túlélésre, fajfenntartásra, a növényvilág változásai mindig más fajok szolgálata végett alakulnak ki. Nincs individuum, nincs öncélúság, semmi sem létezik a maga kedvéért, együttműködésben, időszerűségben és rendben élnek együtt.
Az ember az egyetlen lény a Földön, aki folyamatosan változtatni akarja oly mértékben változtatja a környezetét, beleértve embertestvérét is, hogy akár ártani is tud neki, képes elpusztítani. nem kíván vele együttműködni, akár azon az áron, hogy esetleg elpusztítja azt. Mert nem egész-séges. És addig nem is lesz, míg nem fogja fel, hogy az Élet része. Amíg nem csatlakozik vissza, vagy nem ismeri fel újra, az együttműködésen alapuló életszemléletet.
Együttműködni önmagunkkal, másokkal, a környezettel, mert „egyedül nem megy” már sokáig…
Együttműködni a betegséggel.
Ez a mai egészség-betegség szemlélettel szinte lehetetlen. i aGyökeresen kell átalakítan viszonyunkat a testünkkel. Felismerni kell ismernünk, hogy nem vagyunk egyedül. Az emberi test egy közösség, .
Ssejtek és mikroorganizmusok biológiai közössége, biológiailag. A Perelandra filózófiát azontúl, -hogy a Bach terápiához hasonlóan energetikai megközelítésben vizsgálja az emberi test működését-, mélyen átszövi az együttműködésen alapuló szemlélet. Rendkívül sajátos és érdekes összefüggéseket tár fel az ember és a természet, valamint a sejtek és a mikroorganizmusok kapcsolatáról.
Megmondom őszintén, nem volt ismeretlen ez a típusú hozzáállás, hiszen hosszú ideje tanulmányozom a pszichoszomatikus betegségelméleteket, az új tudományokat, mint epigenetika, kvantum elméletek. A Perelandra ”gondolkodásmód” számomra mindezt ötvözte, és ami a legcsodálatosabb, hogy nem csak egy új gondolkodásmód lehetőségét kínválja, hanem esszenciák formájában gyógyírrel is szolgál.
Ebben a sajátos megközelítésben a Perelandra megalkotta a Microbial Balancing Program (MBP) esszenciákat, melyek a szervrendszerek kezelésére, erősítésére szolgálnak. Nem csak energetikai, informatikai megközelítésben, hanem a mikroorganizmusokkal való együttműködés elvén.
"Nem számít, milyen hatalmasnak gondoljuk magunkat, soha nem fogunk megnyerni semmilyen csatát, amelyet a mikrobák ellen folytathatunk. Ők a túlélés mesterei és remekül alkalmazkodnak a túléléshez (mutáció)." (Machaelle Small Wright)
A 14 esszenciából álló sorozat tagjai:
-Cardiovascular
-Cell
-Digestive System
-Endokrine System
-Immune System
-Integumentrary
-Lymphatetic System
-Muscular System
-Nervous System
-Repro-Female
-Repro-Male
-Respiratory System
-Skeletal System
-Urinary System
"A mikrobák a kezdetektől fogva léteznek a bolygón, és nagy szerepet játszottak abban, hogy ezt a bolygót környezetbarát bioszférává alakítsák, amely támogatja minden életformáját, beleértve az embereket is." (Machaelle Small Wright)
A „Bach-terápián innen és túl” Workshop koncepció következő előadása erről a Perelandra filozófiáról fog szólni, mely kiegészül egy olyan betegségszemlélet ismertetésével, amiből megérthetjük, hogy hogyan tudjuk az együttműködés elvén megközelíteni a témát. Ehhez segítségül hívom kiegészítésként Dr. Bruce Lipton és Dr. Ryke Geerd Hamer munkásságát, melyet összegzünk Machaelle Small Wright, a Perelandra esszenciák megalkotójának gondolataival. Újra definiáljuk a betegségek okát, funkcióját az életünkben, és rendezzük a viszonyunkat a mikroorganizmusokkal, valamint átbeszéljük az MBP esszenciák lehetőségeit a gyógyulás folyamatában.
„Békét kötünk, nem háborút. Ahelyett, hogy megkísérelnénk uralni és ellenőrizni a vírusokat, gombákat, baktériumokat és protozoákat, használhatunk együttműködést és gondozást. Megváltoztathatjuk a mikrobákkal való hozzáállásunkat és viszonyunkat.” Machaelle Small Wright
Bővebb információ: https://eszenciacentrum.hu/a-perelandra-eszenciakrol
Workshopra jelenkezés: https://viragterapia-tanfolyam.hu/tanfolyamaink/bach-viragterapian-innen-es-tul/
MBP esszenciák: https://eszenciacentrum.hu/spl/131361/MBP-Microbial-Balancing-Program-Solutions